ספרי תורה למכירה

מתעניין בספר תורה למכירה? רוצה לבצע קניית ספר תורה?

אז תדע שעל ידי הזמנת ספר תורה ישירות מהסופר, אתה יודע מי כתב לך ומי עומד מאחורי ספר התורה שלך

צלצל עכשיו וקבל ממני ייעוץ חינם לגבי מחירי ספר התורה, סוג, גודל, והכל ללא תשלום וללא התחייבות.

הטלפון הוא: 077-8038340

ספרי תורה למכירה
ספר תורה למכירה

איזה סכום אמור לעלות ספר כשר ומהודר ?

הזמנת ספר תורה איננה הזמנה רגילה, אומנם הרבה אנשים שרוצים לכתוב ספר תורה ובכלל לא חסר לכך סיבות למטרה חשובה זו:
כתיבת ס"ת לעילוי נשמתו של קרוב משפחה,
להצליח בכל מיני נושאים שונים, כמו רפואה ואף למטרת הודיה לבורא עולם, להודות לאלוקים על השפע הטוב שמעניק לנו וכן על נסים שיעשה עימנו הלאה.
קיימים ספרים רגילים שעונים על כל הפרטים והדיקדוקים של ההלכה וישנם ספרי תורה
מהודרים יותר.

אילו הבדלים קיימים בין ס"ת סטנדרטי לעומת ס"ת כשר ומהודר?

ספר הוא ספר שנכתב אך ורק באמצעות אנשי מקצוע המחזיקים בידם תעודת סופר סתם בתוקף.
מלבד זאת הס"ת תוייג ונכתב על גבי יריעות קלף מובחר אותם בחרו בזהירות יתירה.
אותו ספר תורה מתויג כיאה וכיהות וכן נבדק ע"י הגהה ידנית על ידי מגיה מוסמך וכן גם 2 הגהות של תוכנה ממוחשבת
מה אשר מייחד את אותו ס"ת מהודר וכשר הינו הוא סוג הכתב שהוא בהרבה יותר מהוקצע, ובעל איכות גבוהה.

כמה עולה ס"ת כשר ומהודר?

בכתיבת ספר תורה כמו בכל עבודה של סת"ם, יש רמות כתיבה מגוונות אשר מהות השפעה בדבר מחיר הספר, הוא זה למעשה מותנה ברמת ההידור של אותו ס"ת.
ישנו ספר שהוא כשר מלכתחילה, יש ספרים עם כתיבת סת"ם מהודרת יותר ויש ס"ת עם כתיבה של המהדרים לפי חובת כל הדיעות.

התמחור של הספר נע בין שמונים למאה שלושים אלף שקלים וספר תורה בנוסח עדות אשכנז מחירו נע בין 200-90 אלף ש"ח וזה כאשר הפער במחיר נובע מאיכות הכתב, גודלו והמומחיות של סופר הסת"ם.
הס"ת האשכנזי למכירה הינו מגיע אומנותי וציורי, כותבים אותו בקצב איטי יותר, על כן העלות שלו יקרה יותר בהשוואה ל ס"ת ספרדי מהודר עם אותה איכות.
לגודלו של הספר קיימת השפעה בעניין המחיר, ספר תורה עם גודל רגיל נחשב לספר בגובה ארבעים וחמש עד 56 ס"מ.
ספר תורה קטן מחיר גבוה כיוון אשר הוא מגיע מגיע בגובה קטן במיוחד בין 20 – 40 ס"מ, ומכיוון שכתיבה של ס"ת בגודל קטן וכשר מחייבת מאמץ גדול בהרבה יותר מסיבה זו העלות שלו נע בין 100 שקלים חדשים.

ספר תורה למכירה
ספרי תורה למכירה  איזה סכום צריך לעלות ספר תורה כשר ומהודר ?

הזמנה של ס"ת ממש לא עניין פשוט, אכן הרבה בני אדם חפצים לרכוש ספר תורה ולא חסר לכך סיבות למטרה חשובה זו:
כתיבה של ספר תורה לעילוי נשמת קרוב משפחה,
להצליח בתחומים חשובים, כמו בריאות וכן למטרת שבח והלל להשם יתברך, להודות על כל הטוב שמעניק לנו וגם על עוד ניסים שנזכה שיעשה איתנו בהמשך.
יש ספרים סטנדרטיים שעונים על כל פרטי ודקדוקי הלכות כתיבת ס"ת ויש ס"ת
יותר מהודרים.

איזה הבדל יש בין ס"ת רגיל לספר תורה מהודר?

ספר תורה הינו ספר שנכתב אך ורק באמצעות אנשים יראי שמים שמחזיקים תעודה של סופר סתם בתוקף.
מלבד זאת הספר תוייג ונכתב על גבי יריעות העשויות מקלף משובח שבחרו אותם בזהירות.
הס"ת מתויג כדבעי וכן נבדק בהגהה ידנית באמצעות מגיה בעל ניסיון וכן גם שתי הגהות באמצעות תוכנה ממוחשבת
מה אשר מייחד את אותו ס"ת מהודר הנו הוא למעשה סוג הכתב שהוא בהרבה יותר מהוקצע, וייחודי.

איזה סכום ספר תורה כשר ומהודר? ספרי תורה למכירה ישירות מהסופר

בכתיבת ס"ת כמו בכל כתיבת סת"ם, יש רמות כתיבה מגוונות שהינן מהוות השפעה ניכרת בדבר עלות הס"ת, זה בעצם מותנה בטיב ההידור של הספר.
יש ס"ת כשר מלכתחילה, ישנם ספרים עם כתיבת סת"ם מהודרת וישנם ספרים עם כתיבה של למהדרין מן המהדרין.

המחיר של הס"ת נע בטווח של מאה אלף  למאתיים אלף שקלים חדשים וספר תורה בנוסח עדות אשכנז מחירו נע בין 300-200 אלף ש"ח וזה כאשר הפער בעלויות נובע מטיב הכתב, הגודל שלו והנסיון של אותו סופר סת"ם.
הס"ת האשכנזי למכירה הינו מגיע אומנותי וציורי, הוא נכתב בקצב איטי יותר, על כן העלות שלו יותר יקרה בהשוואה ל ספר ספרדי מהודר עם אותה איכות.
לגובה הספר יש השפעה רבה לגבי העלות, ס"ת בגודל של סטנדרט נחשב לספר בגובה של ארבעים וחמש עד חמישים ושש ס"מ.

מחירו של ספר תורה ספרדי ספרדי

 

מבוא

 

ספר תורה הוא חפץ אהוב וקדוש בחיים היהודיים, וערכו חורג ממחירו הכספי. מחירו של ספר תורה משקף את הזמן, המאמץ והמומחיות הנדרשים ליצירתו, כמו גם את המשמעות שיש לו במסורת היהודית. לספר תורה ספרדי ספרדי, המכונה גם ספר תורה ספרדי, יש מאפיינים ייחודיים משלו ונקודת מחיר המבדילה אותו משאר ספרי תורה.

 

מחירו של ספר תורה ספרדי ספרדי

 

העלות של ספר תורה ספרדי יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות גודלו של ספר התורה, איכות החומרים בהם נעשה שימוש והמוניטין של הסופר. בממוצע, ספר תורה ספרדי יכול לעלות בין $25,000 ל$100,000 או יותר.

 

אחד הגורמים התורמים לעלות הגבוהה יותר של ספר תורה ספרדי הוא סגנון הכתיבה הייחודי בו נעשה שימוש. הכתב הספרדי הספרדי, המכונה גם הכתב ה"לבנטיני", מתאפיין באותיותיו המעוגלות והזורמות, והוא נחשב לאחד הכתבים היפים והמקושטים בקליגרפיה היהודית. כתיבת ספר תורה ספרדי דורשת רמה גבוהה של מומחיות ומיומנות, ועל הסופר לעבור הכשרה מקיפה בסגנון הכתיבה הספציפי בו נעשה שימוש.

 

בנוסף, החומרים המשמשים ליצירת ספר תורה ספרדי יכולים גם הם לתרום לעלות הגבוהה שלו. הקלף המשמש בספר תורה עשוי בדרך כלל מעור של בהמה כשרה, כגון פרה או צבי, ויש להכין אותו ולטפל בו על פי ההלכה היהודית המחמירה. גם הדיו המשמש בכתיבת ספר תורה חייב לעמוד בדרישות מסוימות, והוא חייב להיות עשוי מחומרים טבעיים. איכות החומרים הללו יכולה להשפיע רבות על מראהו ואריכות הימים של ספר התורה, וככאלה, הם תורמים לעלות הכוללת.

 

סיכום

 

המחיר של ספר תורה ספרדי הוא שיקוף של הזמן, המאמץ והמומחיות הנדרשים ליצירת החפץ היקר והקדוש הזה. סגנון הכתיבה הייחודי והחומרים האיכותיים המשמשים ליצירת ספר תורה ספרדי תורמים ליותר מחירו, ומהווים עדות למשמעות והיראת כבוד הנערכת לספר תורה במסורת היהודית. למרות מחירו הגבוה יותר, ספר תורה ספרדי נותר תוספת חביבה ויקרה לכל קהילה או מוסד יהודי.

תמונה שלמה

ובראותנו את המלאכה בשעת סיומה, רְאֵה זה פלא! נרקמה והושלמה לנגד עינינו תמונה שלמה מפליאה ומרהיבה של: רצון רבנו מהו, וחסיד אמיתי מיהו, נפעמתי ולא אדבר, אבל אמרו לי מחשבותַי כי לא אוכל ואין אני רשאי למנוע טוב זה מן הרבים, בפרט לא מן החסידים הרוצים ללכת באמת ובתמים בדרכו של רבינו ואין זמנם מאפשר להם להרבות בקריאת הספרים ולהפיק לקח, בפרט לא בתוך טרדות הדור הזה.

 

 

גודל המניעות

ואם אמרתי אספרה גודל המניעות שעברו עלי ולא נתנוני השב רוחי, יכלה הזמן, וכמעט ומשכתי ידי מן המלאכה חס ושלום, אבל כבר אמר רבינו כי מגודל המניעות אפשר להבין מעלת הנחשק, וחיזקני השם יתברך והמשכתי זעיר שם וזעיר שם, והייתי מדדה לעבר הסיום שאינו נתון אלא לחסדי שמים כי האדם מתחיל ורק השם יתברך גומר, עד שהביאני המלך יתברך לסיום, ברוך הוא וברוך שמו לעד ולעולמי עולמים.

 

חובת השעה להזדרז בזיכוי הרבים

והנה יודעני כי מאחר ובחיפזון יצאתי לכתיבת ספר זה, יתכן ושכחתי אי אלו פרטים מכאן ומשם, אבל מגודל המניעות כנ"ל ומחובת השעה להזדרז בזיכוי הרבים ולהציל מה שאפשר לפני בֹּא יום ה' הגדול והנורא, אמרתי אל לבי כי מוטב להזדרז במצוה מאשר להדר בה ולאחרהּ (כמובא בספר חסידים סי' תתעח, ובנידוננו גם השלחן ערוך או"ח סי' תכו יודה). ואחלה פני המלך העליון שיזכני לעבור מחדש על הספרים ולהשלים את כל החסר.

 

שם הספר

וַיקְרא שמוֹ של ספר זה "הנהר המטהר", לפי שרבינו כך אמר על עצמו "אני נהר המטהר מכל הכתמים", ובודאי שדוקא במעשים כשרים וטהורים יוכל האדם לטהר את עצמו, ולא בידיעות רבות שאינן באות למעשה, כי אדרבה בכך מחייב הוא את עצמו בהיותו מכת הלומדים ואינם מקיימים (ע' ברכות יז. שבת סג:). ורבינו שעיקר כל מה שרצה מאיתנו זה המעשים הכשרים, בכך יטהר אותנו, כשנציית לדבריו לעובדא ולמעשה.

 

עניין הספר

והנה בכל ערך בספר מובאים העניינים הקשורים אליו המובאים בספרי רבינו, ומודיע אני כי הוצרכתי לפעמים לשנות הלשון המקורית בשביל הבנת המילים או העניין או קיצור העניין, למען ירוץ הקורא בו ולא יתקל בדבר שלא ניתן להבנה מיידית.

 

כי כך אמרו חז"ל אל תאמר דבר שאי אפשר לשמוע שסופו להשמע (אבות ב), אֱמוֹר דבר המובן כעת ואל תסמוך שאחר כך יבין המבין מה שרצית שיבין. ועוד צריך אני להודיע כי כל מה שמובא בסוגריים מרובעות [  ] אלו הם דברי תוספת ממני להבנת העניין או להבין כיצד לשייכו למעשה בדורנו.

בני איש אחד נחנו

השתדלתי להשמיט כל דבר הנתון במחלוקת המנהגים בין ספרדים ואשכנזים, כגון נוסחאות התפילה וכד' כי עיקר מה שרצה רבינו זה את העבודה הפנימית, את הלב, כמו שאמר "תנו לי את לבכם" וכו', וזהו צד השווה אצל כולם (ור' בספר זה, מועדים וזמנים אות פד, תפלה וברכות אות קכב).

 

הסבר למקורות

המקורות הם על פי הספרים שבהוצאת מכון "תורת הנצח" ירושלים. במקום בו נכתבה אות בלבד, לדוגמא: (כו), הרי שמדובר בליקוטי מוהר"ן חלק א סימן כו. ואם נכתב (ב/כו) הרי זה בחלק ב סימן כו. ואם נכתב (א-כו) הרי זה בשיח שרפי קודש חלק א סימן כו. (ח-כו) שיח שרפי קודש חלק ח סימן כו. אם נכתב שם ערך ולאחריו אות, כגון: (אמונה כו), מדובר בספר המידות ערך אמונה אות כו. וכן על זו הדרך.

 

בקשה

אודה מראש לכל מי שישלח הערה או הארה בעניין תוספת או תיקון, דיוק ודקדוק, כי עפר אנחנו ושגיאות מי יבין, ומה שנוכל לתקן בזה העולם עלינו לתקן. כמו כן אבקש מכל מי שיוכל לבאר לי את כוונת דברי רבינו במקומות בהם לא היתה הכוונה ברורה והם כמאה פעמים בספר זה, והתחיל הספק במילים "צריך ביאור", רק נא להביא ראיה ברורה לכך שזוהי הכוונה.

גילוי דעת

והנה, כמה מרבותינו גילו דעתם בתחילת ספריהם אשר כל כוונתם היא לשם שמים, וכל פניה שאינה כן, מבטלים הם אותה ביטול גמור וכו' (ר' בהקדמות "בן איש חי" ו"כף החיים") ואמרתי אל לבי ללכת בדרכם, כי נכון הדבר מעם הא-להים.

 

וכך הלשון אומרת: הנני מגלה דעתי ורצוני בכל לבי ובכל נפשי, בלב שלם ובנפש חפצה, שכל כוונתי בחיבור הזה, ובכל חיבורָי, ובכל אשר יזכני השם יתברך לחבר, הכל הוא לשם יחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה, לאקמא שכינתא מעפרא ולעלוי שכינת עוזנו, על ידי ההוא טמיר ונעלם, בשם כל ישראל. וכל מחשבה דיבור ומעשה שהם נגד רצונו יתברך, הנה הם בטלים ומבוטלים, באופן שהכל הוא לעשות נחת רוח לפניו יתברך דוקא, בלי שום פניה כלל ועיקר. ע"כ.

 

תפלה

ואני תפילתי לך ה', אנא עזוֹר כי תהיה מספר זה תועלת גדולה לכבודך יתברך שמך, ונלך בדרך זו לפניך לעולם אנחנו וצאצאינו וצאצאי צאצאינו, וכל הנלוים אלינו, ותזכנו להתקרב יותר ויותר לְעַבְדךָ רבינו, ולעשות רצונך כאשר הורנו רבינו, ונזכה לקדש שם שמים ברבים, ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים, במהרה בימינו אמן.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אומן

ליקוטי מוהר"ן

  • א.

הנוסע לציון הצדיק, צריך לראות כל פעם את ביאתו לשם כפעם ראשונה (א/סב). [ולכן צריך להתרגש כראוי לפני ההגעה לציון, ולכבד כראוי לאחר ההגעה. ומה מאד יש להזהר מלנהוג קלות ראש במקום קדוש זה, שהרי גם אם היה זה בית קברות רגיל, אסור לנהוג שם קלות ראש (שלחן ערוך יורה דעה סימן שסח), קל וחומר שאין זה כלל בית קברות רגיל, אלא מקום גניזתו של רבינו הקדוש והנורא, שאין לתאר את גודל קדושת המקום.

 

ולכן לשבת שם רגל על רגל, או לעשן שם, או לקרוא לחברו בקול רם, או שיחה בטלה, או להתקוטט, או לאכול שם וכד', כל זה בכלל קלות ראש ושומר נפשו ירחק מכך].

 

חיי מוהר"ן

  • ב.

הבטיח רבינו, וייחד על כך עדים, שמי שיבא לקברו, ויאמר תיקון הכללי, ויתן פרוטה לצדקה בהזכרת שמו זכרונו לברכה לטובת נשמתו, על ידי זה יתקן רבינו את נשמתו, ויוציאו מהשאול תחתיות אף שנמצא היכן שנמצא, ובלבד שישוב בתשובה שלמה באמת.

 

וגם כיום, ההוגה בספריו ומקיים עצותיו זכרונו לברכה, על ידי שיבא לקברו וכו' כנ"ל, יתקנהו רבינו אף שלא הכירו בחייו, ואף שיהיה מי שיהיה (חיי מוהר"ן/קסב, רכה, רחצ. ימי מוהרנ"ת/א-מו). והסבירו החסידים כי הבטחת רבינו שיוציאו מהשאול, היינו שיעזרהו לגמור תיקונו עוד כאן בעולם הזה, מה שימנענו מן השאול של העולם הזה והעולם הבא (ר' ז-שלח).

לכתיבת ספר תורה,כמה עמודים יש בספר תורה,כתב ספר תורה ספרדי,איך כותבים ספר תורה,כמה עמודות יש בספר תורה,הלכות כתיבת ספר תורה,ספרי תורה ישנים,כמה יריעות יש בספר תורה,ספר תורה מהודר,סופר ספרדי,ספר תורה למכירה יד שניה,תיוג ספר תורה,ספרי תורה פסולים למכירה,כתב תימני,מדעה תימנית למכירה,הזמנה לספר תורה,כותבים ספר תורה,מכירת קלף לספר תורה,כתיבת סתם ספרדי,ספר תורה ישן,כתב סתם תימני,תמונה של ספר תורה להורדה,

[הנה כיום יש שמגיעים לציון רבינו הקדוש, ולצערנו מסתפקים בפרוטה לצדקה ותיקון הכללי, ותשובה שלמה אינם עושים, ובכוונתם להמשיך בהרגליהם הרעים. והנה אין ספק כי ביאתם לשם תועיל להם המון, בעולם הזה ברוחניות וגשמיות וקל וחומר בעולם הבא, אבל הבטחת רבינו שיוציא האדם מן השאול לא תיכון עליהם, כי את העיקר החסירו, והעיקר הוא התשובה].

  • ג.

מה אומר לכם, אין דבר גדול מלהיות אצלי בראש השנה, כל ענייני הוא ראש השנה (חיי מוהר"ן/רכ).

  • ד.

אמר רבינו, כל המקורבים שלי שמאמינים לי, יקפידו להיות אצלי בראש השנה איש לא ייעדר, כי כל העניין שלי הוא רק ראש השנה (חיי מוהר"ן/תג). [הנה רואים את גודל מעלת ראש השנה ושזוהי עיקר ההקפדה. ובאמת לפי המצב כיום של התגברות היצר הרע בלב איש וגודל הפריצות בחוצות וחוזק הנסיונות, אין צריך לנסוע לאומן אלא רק בשביל ראש השנה, ולא בשאר זמנים, כי רבינו עצמו רק על ראש השנה הקפיד.

 

ושבועות ושבת חנוכה נאמרו על זמן שהיה רבינו חי. וערב ראש חודש ניסן ושאר זמנים שנקבעו על ידי החסידים אינם אלא בזמנם ובמקומם. ואין ספק שלצאת מהארץ לנסיעה ארוכה כזו עם כל הסכנות הרוחניות הכרוכות בה בשביל זמנים אחרים חוץ מראש השנה, אין זה רצון רבינו כלל, ומפסיד העושה כן הרבה יותר מאשר מרויח, בפרט לאנשים שאין יודעים לשמור עצמם כראוי.

 

וכן נוהגים רוב ככל אנשי שלומנו, שנוסעים רק בראש השנה, גם מי שיכולת בידו לנסוע בשאר זמנים.

 

ובכל אופן מי שמועקה בלבו ונפשו עגומה עליו בעניין כבד משקל, מכל צרה שלא תהיה, ורוצה לשפוך נפשו להשם יתברך ליד הציון הקדוש, ולהשען על זכותו ולחסות בצילו של הרבי הגדול, יסע כל זמן שלבו חפץ, ורק השמר לך ושמור נפשך מאוד מכל סכנות הדרך הרוחניוֹת והגשמיוֹת].

  • ה.

אף אם האכילה השתיה השינה והתפילה באומן אינם כראוי, העיקר בכל זאת להגיע בראש השנה (חיי מוהר"ן/תד). [כבר שמענו כמה בוערים הטוענים לאמור כי לא יוכלו לנסוע לאומן גם אם ירצו בגלל התנאים הגשמיים הקשים אשר שם, וכי אין מקום מסודר כראוי לא לאכילה ולא לשינה וכו'.

 

והבל יפצה פיהם, כי נוחות הוא עניין יחסי, ולרבים יש שם נוחות כרצונם, אבל השאלה מה אדם מחפש, רוחניות או גשמיות. אם רוחניות, הגשמיות לא תפריע לו, ואם גם גשמיות, אזי יהיה לו מאוד קשה, והוא האשם בכך, כי לא כיוֵן שאיפתו ומטרתו כראוי.

 

ואפילו אם יהיה אדם מעט יותר כשר, ויפריע לו האי סדר בתפילה, ויאמר לעצמו איך אתפלל ביום קדוש זה עם הפרעות כאלה, הנה גם הוא אם יכוין דעתו להשם יתברך בלבד אזי לא יפריע לו כל הסובב אותו, ותהיה תפלתו כראוי, וגם אם לא יצליח, יתן בלבו כי יָדע זאת אדמו"ר זכרונו לברכה, ואמר כי בכל זאת כדאי להגיע אליו לראש השנה, משום שמרויח בכך הרבה יותר מאשר מפסיד לדעתו].

 

מתעניין בספר תורה למכירה? רוצה לבצע קניית ספר תורה?
אז תדע על ידי הזמנת ספר תורה מהסופר, אתה יודע מי כתב לך ומי עומד מאחורי ספר התורה שלך
צלצל עכשיו וקבל ממני ייעוץ חינם לגבי מחירי ספר התורה, סוג, גודל, והכל ללא תשלום וללא התחייבות.
מספר הוא: 077-8038340
ספרי תורה למכירה
ספר תורה למכירה
איזה כסף צריך לעלות ספר כשר ומהודר ?

הזמנת ספר תורה איננה הזמנה רגילה, אומנם הרבה אנשים שרוצים לכתוב ספר תורה ובכלל לא חסר סיבות למטרה חשובה זו:
כתיבת ס"ת לעילוי נשמתו של קרוב משפחה,
להצליח בכל מיני נושאים שונים, כמו רפואה ואף למטרת הודיה לבורא עולם, להודות לאלוקים על השפע הטוב שמעניק לנו וכן על נסים שיעשה עימנו הלאה.
קיימים ספרים רגילים שעונים על כל הפרטים והדיקדוקים של ההלכה וישנם ספרי תורה
מהודרים יותר.

אילו הבדלים קיימים בין ס"ת סטנדרטי לעומת ס"ת כשר ומהודר?

ספר הוא ספר שנכתב אך ורק באמצעות אנשי מקצוע הארצות בידם תעודת סופר סתם בתוקף.
מלבד זאת הס"ת תויג ונכתב על גבי יריעות קלף מובחר אותם בחרו בזהירות יתירה.
אותו ספר תורה מתויג כיאה וכיהות וכן נבדק ע"י הגהה ידנית על ידי מגיה מוסמך וכן גם 2 הגהות של תוכנה ממוחשבת
מה שכתב את זה בהרבה יותר מהוקצע, ובעל איכות גבוהה.

כמה עולה ס"ת כשר ומהודר?

בכתיבת ספר תורה כמו בכל עבודה של סת"ם, יש רמות כתיבה מגוונות אשר מהותיות קשורות בדבר מחיר הספר, הוא זה למעשה מותנה ברמת ההידור של אותו ס"ת.
ישנו ספר שהוא כשר מלכתחילה, יש ספרים עם כתיבת סת"ם מהודרת יותר ויש ס"ת עם כתיבה של המהדרים לפי חובת כל הדיעות.

התחור של הספר נע בין שמונים למאה שלושים אלף שקלים וספר תורה בנוסח עדות אשכנז מחירו נע בין 200-90 אלף ש"ח וזה כשהפאר במחיר נובע מאיכות הכתב, גודלו והמומחיות של סופר הסת"ם.
הס"ת האשכנזי למכירה היא מגיעה אומנותי וציורי, כותבים אותו בקצב איטי יותר, על כן העלות שלו יקרה יותר בהשוואה לס"ת ספרדי מהודר עם אותה איכות.
לגודלו של הספר קיים בעניין המחיר, ספר תורה עם גודל רגיל לספר בגובה ארבעים וחמש עד 56 ס"מ.
ספר קטן מחיר גבוה כיוון שהוא מגיע לגובה קטן במיוחד בין 20 – 40 ס"מ, וכיוון כתיבה של ס"ת בגודל קטן וכשר מחייבת מאמץ גדול בהרבה יותר מסיבה זו העלות שלו נעה בין 100 שקלים חדשים.

ספר תורה למכירה
ספרי תורה למכירה איזה סכום צריך לעלות ספר תורה כשר ומהודר ?
הזמנה של ס"ת ממש לא עניין פשוט, אכן הרבה בני אדם חפצים לקנות ספר תורה ולא חסר סיבות למטרה חשובה זו:
כתיבה של ספר תורה לעילוי נשמת קרוב משפחה,
להצליח בתחומים חשובים, כמו בריאות וכן למטרת שבח והלל להשם יתברך, להודות על כל הטוב שמעניק לנו וגם על עוד ניסים שנזכה לעשות שי איתנו בהמשך.
יש ספרים סטנדרטיים שעונים על כל פרטי ודקדוקי הלכות כתיבת ס"ת ויש ס"ת
יותר מהודרים.

לעילוי נשמת,ספר תורה מחירים,תורה תימני מחיר,תורה תימני במחיר,ספר תורה תימני במחיר,ספר תורה אשכנזי מחיר,קלף לספר תורה,leadono,אות בספר התורה ישראל,אות בספר תורה כפר חב,מבצע אות בספר התורה לילדי ישראל,סיפור אות בספר התורה,קניית מזוזה בית חב ד,קניית מזוזה בתל אביב,קניית מזוזה רמת גן,קניית מזוזה תל אביב,קניית מזוזות באר שבע,אות בספר התורה לילדים,אות בספר התורה של ילדי ישראל,אות בספר תורה לילדי ישראל,עוגת ספר תורה מבצק סוכר,קבלת ספר תורה טקס,רעיונות לקבלת ספר תורה,

איזה הבדל יש בין ס"ת רגיל לספר תורה מהודר?

ספר תורה הוא ספר שנכתב אך ורק באמצעות אנשים יראי שמים שאחרים תעודה של סופר סתם בתוקף.
מלבד זאת הספר תוייג ונכתב על גבי יריעות העשויות מקלף משובח שבחרו אותם בזהירות.
הס"ת מתויג כדבעי וכן נבדק בהגהה ידנית באמצעות מגיה בעל ניסיון וכן גם שתי הגות באמצעות תוכנה ממוחשבת
מה שכתב את זה בהרבה יותר מהוקצע, וייחודי.

נוסח הזמנה להכנסת ספר תורה,כתיבה על קלף,רצועות תפילין מתקלפות,ארגז לספר תורה ספרדי מחיר,הלכות ספר תורה,מדעה תימנית,מבחן סופר סתם,ספר תורה לפני 3000 שנה,אותיות סתם ספרדי,ספר תורה קטן מחיר,ספר תורה משומש למכירה,ספר תורה בבית פרטי,סופר סתם מומלץ,ספר תורה תימני,כמה עולה ספר תורה תימני,ספר תורה תימני הבדלים,ספר תורה יד שנייה,ספר תורה למכירה,כמה עולה כתיבת ספר תורה,הזמנת ספר תורה,האם מותר לשים ספר תורה בבית,כמה זמן לוקח לכתוב ספר תורה,ספר תורה קטן כשר,כמה עולה לכתוב ספר תורה,ספר תורה תימני מחיר,הבדלים בין ספר תורה תימני לספרדי,כתיבת ספר תורה תימני,ספר תורה ספרדי למכירה,כתיבת ספר תורה ספרדי,תעודת סופר סתם,כתב ספר תורה תימני,

איזה עבודה ספר תורה כשר ומהודר? ספרי תורה למכירה מהסופר
בכבת בת"ת כמו בכלתיבת סת"ם, יש רמות כתיבה מונות שהינן מהוות משמעותיות כתיבת בדבר עלות הסות, זה בעצם מותנה בטיב ההידור של הספר.
יש ס"כ כשר מלכתחילה,דרית ספרים עם כתיבת סת"ם מהודרת וישנם ספרים עם כתיבה של למהדרין מן המהין.

של הס"ת נע בטווח של שמונים למאה שלושים אלף שקלים חדשים וספר תורה בנוסח עדות אשכנז מחירו נע בין 200-90 אלף ש"ח וזה כאשר פער בעלויות נובע מטיב הכתב, הגודל שלו והנסיון של אותו סופר סת"ם.
הס"ת האשכנזי למכירה הוא מגיע אומנותי וציורי, הוא נכתב בקצב איטי יותר, על כן העלות שלו יקרה יותר בהשוואה לספר ספרדי מהודר עם אותה איכות.
לגובה הספר יש רב לגבי העלות, ס"ת בגודל של סטנדרט נחשב לספר בגובה של ארבעים וחמש עד חמישים ושש ס"מ.
ספר קטן מחיר גבוה בהרבה יותר שהינו בודק מגיע בגודל קטן גובה של 20 – 40 ס"מ, וכיוון כתיבה של ספר תורה קטן ומהודר מחייבת מאמץ רב יותר לפי המחיר שלו הינה בין 100 שקל.

תמונה שלמה

ובראותנו את המלאכה בשעת סיומה, רְאֵה זה פלא! נרקמה והושלמה לנגד עינינו תמונה שלמה מפליאה ומרהיבה של: רצון רבנו מהו, וחסיד אמיתי מיהו, נפעמתי ולא אדבר, אבל אמרו לי מחשבותיי כי לא אוכל ואין אני יכול למצוא טוב זה מן הרבים, בפרט לא מן הרבים, בפרט לא מן הרבים הרוצים ללכת באמת ובתמים בדרכו של רבינו ואין. זמנם יאפשר להם להרבות בקריאת הספרים ולהפיק לקח, בפרט לא בתוך טרדות הדור הזה.

 

תועלת לפשוטים לבינוניים ולגדולים

אזי אני אמרתי בחפזי כי חייב אני להחפז ולסדר הדברים לתועלת הרבים, ולבנות הספר בסדר ערכים ובפסקאות קצרות ולהציג המקורות, למען תהיה תועלת גם לפשוטים, שמספר זה עצמו ילמדו המעשה אשר יעשה. וגם לבינוניים, שירצו לראות את הדברים בספרי רבינו ז"ל כלשונו. וגם לגדולים, שיהא להם ספר זה כמראה מקומות לפי רבינו בספריו הנ"ל.

גודל המניעות

ואם אמרתי אספרה גודל המניעות שעברו עלי ולא נתנוני השב רוחי, כלה, ומעט ומשכתי ידי מן המלאכה חס ושלום, אבל כבר אמר רבינו כי גודל המניעות אפשר להבין מעלת הנחשק, וחיזקני השם יתברך והמשכתי זעיר שם וזעיר שם, והייתי מדדה לעבר הסיום נתון הזמן. אלא לחסדי שמים כי האדם מתחיל ורק השם יתברך גומר, עד שהביאני המלך יתברך לסיום, ברוך הוא וברוך שמו לעד ולעולמי עולמים.

 

חובת השעה להזדרז בזיכוי הרבים

והנה יודעני כי לאחר ובחיפזון יצאתי לכתיבת ספר זה, יתכן ושכחתי אי אלו פרטים מכאן ומשם, אבל מגודל המניעות.

כנ"ל ומחובת השעה להזדרז בזיכוי הרבים ולהציל מה אפשר לפני בֹא יום ה' הגדול והנורא, אמרתי אל לבי כי מוטב להזדרז במצוה מאשר להדר בהה" (כמובא בספר חסידים סי' תתעח, ובנידוננו גם השלחן ערוך או"ח סי' תכו יודה) . ואחלה פני המלך העליון שיזכני מחדש על הספרים ושלים את כל החסר.

 

שם הספר

וַיקְרא שמוֹ של ספר זה "הנהר המטהר", לפי שרבינו כך אמר על עצמו "אני נהר המטהר מכל הכתמים", ובודאי שדוקא במעשים כשרים וטהורים יכולים האדם לתר את עצמו, ולא בידיעות רבות שאינן באות למעשה, כי אדרבה ומחייב הוא את עצמו בהיותו. מכת הלומדים ואינם מקיימים (ע' ברכות יז. שבת סג:). ורבינו שעיקרו כל מה שרצה לנו זה המעשים הכשרים, נוסף לנו, כשנציית לדברו לעובדא ולמעשה.

 

עניין הספר

והנה בכל ערך בספר מובאים העניינים הקשורים אליו המובאים בספרי רבינו, ומודיע אני כי הוצרכתי לפעמים לשנות את הלשון המקורית הבנת המילים או העניין או קיצור העניין, למען ירוץ הקורא ולא בו יתקל בדבר שלא ניתן להבנה מיידית.

 

כי כך אמרו חז"ל אל תאמר דבר שאי אפשר לשמוע שסופו להשמע (אבות ב), אֱמוֹר דבר המובן עכשיו ואל תסמוך שאחר כך יבין המבין מה שרצית שיבין. ועוד צריך אני להודיע ​​כי כל מה שמובא בסוגריים מרובעות [ ] אלו הם דברי תוספת ממני. להבנת העניין או להבין לשייכו למעשה בדורנו.

בני איש אחד נחנו

השתדלתי להשמיט כל דבר הנתון במחלוקת המנהגים בין ספרדים ואשכנזים, נוסחאות התפילה וכד' כי עיקר מה שרצה רבינו זה את העבודה הפנימית, את הלב, כמו שאמר "תנו לי את לבכם" וכו', וזהו צד השווה אצל כולם (ור' בספר זה). , מועדים וזמנים אות פד, תפלה וברכות אות קכב).

 

הסבר למקורות

המקורות הם על פי הספרים שבהוצאת מכון "תורת הנצח" ירושלים. במקום בו נכתבה אות בלבד, לדוגמא: (כו), הרי זה בליקוטי מוהר" חלק א סימן כו. ואם נכתב (ב/כו) הרי זה בחלק בסימן כו. ואם נכתב (א-כו) הרי זה בשרפי קודש חלק א סימן כו. (ח-כו) שיח שרפי קודש חלק ח סימן כו. אם נכתב ערךיו אות, למשל: (אמונה כו), מדובר בספר המידות ערך אמונה אות כו. וכן על זו הדרך.

 

בקשה

אודה מראש לכל מי שישלח הערה או הארה בעניין תוספת או תיקון, דיוק ודקדוק, כי עפר אנחנו ושגיאות מי יבין, ומה שנוכל לתקן בזה העולם עלינו לתקן. כמו כן אבקש מכל מי שיוכל לבאר לי את כוונת דברי רבינו במקומות בהם לא הייתה הכוונה ברורה כשהיא כמאה פעמים בספר זה, והתחיל הספק במילים "צריך ביאור", רק נא להביא ראיה ברורה לכך שהכוונה.

גילוי דעת

והנה, כמה מרבותינו גילו דעתם בתחילת ספריהם אשר כל כוונתם היא לשם שמים, וכל פניה שאינה כן, מבטלים הם אותה גמור וכו' (ר' בהקדמות "בן איש חי" ו"כף החיים") ואמרתי אל לבי ללכת בדרכם, כי נכון. הדבר עם הא-להים.

 

וכך הלשון אומרת: הנני מגלה דעתי ויני בכל לבי ובכל נפשי, בלב שלם ובנפש חפצה, שכל כוונתי בחיבור הזה, ובכל חיבורי, ובכל אשר יזכני השם יתברך לחבר, הכל הוא לשם יחוד קודשא ברך הוא ושכינתיה, לאקמא שכינתא מעפרא ולעלוי שכינת עוזנו, על. ידי הוא טמיר ונעלם, בשם כל ישראל. וכל מחשבה דיבור ומעשה שהם נגד רצונו יתברך, הנה הם בטלים ומבוטלים, באופן שהכל הוא לעשות נחת רוח לפניו יתברך דוקא, בלי שום פניה כלל ועיקר. ע"כ.

תורה,תמונות של ספר תורה,תמונה של תורה,תמונה ספר תורה,כמה עולה להכניס ספר תורה,ספר תורה משומש,ספר תורה תימני למכירה,עלות ספר תורה,קלף עור,קניית ספר תורה,ספר תורה ספרדי מחיר,כמה שורות יש בספר תורה תימני,ספר תורה תימני מנוקד,ספר תורה משופץ,מחיר של ספר תורה,עלות הכנסת ספר תורה,כתיבת ספר תורה לעילוי נשמת,איך מכינים קלף לספר תורה,הכנסת ספר תורה לעילוי נשמת,ספר תורה מחירים,תורה תימני

תפלה

ואני תפילתי לך ה', אנא עזור כי תהיה מספר זה תועלת גדולה לכבודך יתברך שמך, ונלך בדרך זו לפניך לעולם אנחנו וצאצאינו וצאצאי צאצאינו, וכל הנלוים אלינו, ותזכנו להתקרב יותר לְעַבְדךָ רבינו, ולך עשות רצונך כאשר הורנו רבינו, ונזכה לקדש שם . , ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים, במהרה בימינו אמן.

 

קלף,מכון יד רפאל,מעלת הכנסת ספר תורה,כתב סופר סתם,פיטום הקטורת מודפס על קלף,כתב של ספר תורה,כתב סתם ספרדי,לפידים לתהלוכה מחיר,ספר תורה,כמה עולה מגילת אסתר מקלף,כתב ספר תורה,ספר תורה תמונות,ספר תורה תימני עתיק,הכנסת ספר תורה סגולה,האם מותר להעביר מזוזה מבית לבית,רצועות תפילין פסולות,תיק לספר תורה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אומן

ליקוטי מוהר"ן

א.
הנוסע לציון הצדיק, צריך לראות כל פעם את ביאתו כשפעם ראשונה (א/סב). [ולכן צריך להתרגש כראוי לפני לציון, ולכבד כראוי לאחר. מאד יש להזהר מלנהוג קלות ראש במקום קדוש זה, שהרי גם אם היה זה בית קברות רגיל, אסור לנהוג שם קלות ומה ראש (שלחן ערוך יורה דעה סימן שסח), קל וחומר שאין זה כלל בית קברות רגיל, אלא מקום גניזתו של רבינו הקדוש והנורא. , שאין לתאר את גודל קדושת המקום.

 

לשבת שם רגל על ​​רגל, או לעשן שם, או לקרוא לחברו בקול רם, או שיחה בטלה, או להתקוטט, או לאכול שם וכד', כל זה בכלל קלות ראש ושומר נפשו ירחק כתוצאה].

מחירים,תפילין יד 2,עילוי נשמות נוסח תימן,כיסוי לספר תורה מחיר,כמה עולה לבדוק תפילין,מצוות כתיבת ספר תורה,יד 2 ספרים למכירה,תמונה של ספר תורה פתוח,קורס סופרי סתם מחיר,הלכות כתיבת מגילת אסתר,גוויל,ספר תורה להשאלה,שולחן כתיבה לסופר סתם,כמה אותיות יש בספר תורה,תמונת ספר תורה,כמה עולה בדיקת תפילין,ממה עשוי קלף של ספר תורה,כמה עולה הכנסת ספר תורה,ספרי תורה

חיי מוהר"ן

ב.
הבטיח רבינו, וייחד על כך עדים, שמי שיבא לקברו, ויאמר תיקון הכללי, וייתן פרוטה לצדקה בהזכרת שמו זכרונו לברכה לטובת נשמתו, על ידי זה יתקן רבינו את נשמתו, ויוציאו מהשאול תחתיות אף היכן, ובלבד שישוב בתשובה שלמה באמת.

ברכה לקבלת ספר תורה
ממה מייצרים דיו
עצי חיים מחירים

וגם היום, ההוגה בספריו ומקיימים עצותיו זכרונו לברכה, על ידי שיבא לקברו וכו' כנ"ל, יתקנהו רבינו אף הכירו בחייו, ואף שלא יהיה מי שיהיה (חיי מוהר"ן/קסב, רכה, רחצ. ימי מוהרנ"ת/א- מו). והסבירו החסידים כי הבטחת רבינו שיוציאו מהשאול, היינו שיעזרהו לגמור תיקונו עוד כאן בעולם הזה, מה שימננו מן השאול של העולם הזה והעולם הבא (ר' ז-שלח).

בדיקת תפילין מחיר
ספרי התורה
קבלת ספר תורה
למה שמים מזוזה

[הנה רבינו יש שמגיעים לציון הקדוש, ולצערנו מסתפקים בפרוטה לצדקה ותיקון הכללי, ותשובה שלמה שלא עושים, ובכוונתם להמשיך בהרגליהם הרעים. והנה אין ספק כי ביאתם לשם תועיל להם המון, בעולם הזה ברוחניות מוגשות וקל וחומר בעולם הבא, אבל הבטחת רבינו שיוציא האדם מן השאול לא תיכון עליהם, כי את העיקר החסירו, והעיקר הוא התשובה].

ג.
מה אומר לכם, אין דבר גדול מלהיות אצלי בראש השנה, כל ענייני הוא ראש השנה (חיי מוהר"ן/רכ).

של יד ספרדי,ספר תורה עתיק,ברכה להכנסת ספר תורה,כתב ספרדי,כמה עולה קלף מזוזה,כתיבת סיפור חיים מחיר,מזוזות קלף מזוזה במבצע,איפה שמים מזוזה,עץ חיים לספר תורה,העברת ספר תורה ממקום למקום,כותב סתם,עמודים לספר תורה,שולחן סופרים למכירה,פיטום הקטורת על קלף למכירה,שולחן כתיבה לסופר סתם יד 2,ספר תורה תמונה,ספר לעילוי נשמת,הלכות הכנסת ספר תורה,כמה ספרי תורה יש,מה זה סופר סתם,ספרים לעילוי נשמת,ספר תורה מנוקד,אותיות של ספר תורה,ספר תורה אשכנזי,אותיות ספר תורה,שולחן לסופר סתם יד 2,ספר הפטרות גדול

ד.
אמר רבינו, כל המקורבים שלי שמאמינים לי, יקפידו להיות אצלי בראש השנה איש לא ייעדר, כי כל העניין שלי הוא רק ראש השנה (חיי מוהר"ן/תג). [הנה רואים את הגודל מעלת ראש השנה ושזוהי עיקר ההקפדה. ובאמת לפי המצב. היום של התגברות היצר הרע בלב איש וגודל הפריצות בחוצות וחוזק הנסיונות, אין צריך ללכת לאומן אלא רק בשביל ראש השנה, ו.

עוקפים להרגעת התוכן

סקרנים לגבי ספר אלקטרוני תורני בשוק? צריכים לקנות ספר תורה? כדי שתבינו שדרך הזמנת ספר תורה ללא דיחוי מהכותב, אתם יודעים מי כתב אותו עבורכם ומי נמצא בחלק האחורי של ספר התורה שלכם.
התקשרו עכשיו וקבלו ממני ייעוץ חינם לגבי שכר הטרחה של הספר האלקטרוני התורני, סוג, אורך והכל ללא תשלום וללא חובה. הסמארטפון הוא: 077-8038340
למכירה ספרי תורה
ספר תורה בשוק

שיעורי תורה להורדה ישירה
אצבע לספר תורה

כמה שלם צריך לשלם ספר אלקטרוני כשר ומפואר? הזמנת ספר אלקטרוני תורני אינה הזמנה רגילה, למרות העובדה שבני אדם רבים צריכים לרשום ספר אלקטרוני תורני ולא חסרות סיבות למטרה חיונית זו:
כתיבת שבת לעילוי נשמתו של קרוב משפחה,
להשיג כל צורות של נושאים יוצאי דופן, כולל תרופה ואפילו מניע לפנות את מקומו לבורא העולם, להודות לאל על השפע הטוב ביותר שהוא מציע לנו וגם על ניסים שהוא יעשה איתנו בתוך הגורל . יש ספרים רגילים שפותרים את כל המידע והדקדוק של ההלכה ויש ספרי תורה
אופנתי במיוחד. אילו וריאציות קיימות בין סאט נפוץ לסאט כשר ומהודר? ספר הוא ספר אלקטרוני שנכתב אך ורק באמצעות אנשי מקצוע המחזיקים בתעודות סופר תקפות. מלבד זאת, הישבים נהיו מסווגים וכתובים על גיליונות קלף מהשורה הראשונה שהם בחרו בקפידה. אותו ספר תורה מסווג יפה ומגהה ונבדק על ידי הגהה מדריך דרך מגיה מוסמך ובנוסף 2 הגהות באמצעות תוכנת PC
מה שמייחד את השבת המהודרת והכשרה הוא סוג הכתיבה שהוא הרבה יותר גדול מהמלוטשת, ומהשורה הראשונה. כמה שווה ארוחה כשרה ומהודרת? בתוך כתיבת ספר אלקטרוני תורני, כמו בכל יצירה של סת"ם, ישנם שלבי כתיבה רבים אשר בעצם משפיעים על חיוב הספר, ללא ספק מותנה בהיקף החיבור של אותו סת"ם. . יש ספר אלקטרוני זה כשר מההתחלה, יש ספרים עם כתיבה סתמית אופנתית במיוחד ויש סת"ם עם כתיבה ע"י המהדרים בהתאם לחובת כל הדיעות. מחירו של הספר האלקטרוני משלבים בין שמונים ל-100 ושלושים אלף שקלים וספר אלקטרוני בנוסח אשכנז מתומחר בין מאתיים ותשעים אלף שקלים וזאת בעוד שההבחנה בתעריף היא בגלל האיכות הגבוהה של התסריט. , גודלו והבנת הסופר. התסריט האשכנזי בשוק הוא המצאתי וציורי, הוא כתוב בקצב איטי יותר, ולכן המחיר שלו יקר יותר בהשוואה לתסריט ספרדי מהודר עם המצוין הזהה. לגודל הספר האלקטרוני יש השפעה על האגרה, ספר אלקטרוני באורך רגיל נלקח בחשבון כספר אלקטרוני בין 40-5 לחמישים ושישה ס"מ מוגזם. לספר תורה קטן יש שיעור גבוה כי הוא מגיע עם פסגה קטנה במיוחד בין 20-ארבעים ס"מ, ובשל העובדה שכתיבת תורה קטנה וכשרה מצריכה ניסיון הרבה יותר גדול, מסיבה זו ערכו מגיע למאה. שקלים חדשים. ספר תורה למכירה
ספרי תורה למכירה כמה צריך להעריך ספר תורה כשר ומהודר? הזמנת סאט היא ללא ספק עוד ספירה קלה, אכן בני אדם רבים מעוניינים לרכוש ספר תורה ואולי לא יחסרו סיבות מסיבה חיונית זו:
כתיבת ספר תורה כדי להעלות את נשמתו של קרוב משפחה,
להשיג הצלחה באזורים מכריעים, הכוללים בריאות, כמו גם מטעמי הלל ותפארת לאל, להודות על כל הדברים הטובים שהוא נותן לנו וגם על עוד ניסים שנתברך בהם שהוא הולך לעשות איתנו בגורל. יש ספרים כלליים שעונים על כל המידע והדקדוק של הלכות כתיבת השבת ויש השבת
פנטזיה גדולה יותר. מה ההבדל בין ספר רגיל לשבת לספר ספר תורני מהודר? ספר אלקטרוני בתורה הוא ספר שנכתב אך ורק על ידי שימוש באנשים יראי שמים שמחזיקים בתעודת סופר לגיטימית. באופן דומה, הספר האלקטרוני נעשה מסווג ונכתב על גיליונות עשויים קלף איכותי שנבחר בקפידה. הספר האלקטרוני מסומן כמקורי ונבדק באמצעות הגהה מדריך באמצעות מגהה מנוסה וכן שתי הגהות באמצעות תוכנת מחשב
מה שהופך את הישיבה המפוארת הזו למדויקת הוא בבירור סוג התסריט שהוא הרבה יותר מלוטש ומדויק. איזו כמות ספר תורה כשרה ומהודרת? ספרי תורה למכירה ישירות מהסופר
בכתיבת ספר העתקה, כמו בכל כתיבת ספר העתקה, ישנם שלבי כתיבה רבים שיש להם השפעה עצומה על עלות הספר האלקטרוני, זה באמת תלוי באיכות הגבוהה של האוסף של הספר האלקטרוני. יש ספרים שיכולים להיות כשרים מההתחלה, יש ספרים עם כתיבת סת"ם מהודרת ויש ספרים עם כתיבת המהדרין מהמ'.

מילים קשורות למאמר

קלף כשר, סופר סת עצי חיים לספר תורה, כתיבת אות בספר תורה, קניית מזוזות, שירים לקבלת ספר תורה

רימונים לספר תורה מחיר
ספרי תורה ירושלים
בית לספר תורה
כמה עולה בדיקת מזוזה
מכירת ספרי קודש

ספרי תורה למכירה ישירות מהסופר